Kuidas hooldada valguskette?

Oskar | Toodete kvaliteedijuht

Viimasel ajal on valgusketid muutunud väga levinud valikuks terrassi, tagahoovi või muu õueala kaunistamiseks. Neid võib valida nii erinevate pidustuste kaunistamiseks kui ka hubase, igapäevase atmosfääri loomiseks. Kui ka teie soovite osta õue valguskette, selgitatakse selles artiklis üksikasjalikumalt, kuidas neid õigesti hooldada, et need kestaksid palju kauem kui vaid ühe aasta.

Kontrollige neid regulaarselt

Kõigepealt on soovitatav regulaarselt kontrollida oma valguskette, et need kestaksid võimalikult kaua. Kontrollige valguskette kulumismärkide, näiteks pragunenud juhtmete või katkiste pirnide suhtes ning lülitage valguskett enne iga kasutamist sisse, et veenduda, et kõik pirnid töötavad. Kui mitte, siis asendage läbipõlenud pirnid, et tagada ühtlane valgustus.

Hoidke see puhtana

Teine oluline nõuanne on hoida valgusketid puhtana. Ei ole saladus, et pirnidele võib koguneda tolmu, mustust või ämblikuvõrke, mis mitte ainult ei muuda esteetikat halvemaks, vaid toob pikemas perspektiivis kaasa ka LEDide väiksema heleduse. Seetõttu on vaja valguskette ja pirne regulaarselt puhastada pehme mikrokiudlapi või pehme harjaga harja abil. Samuti tuleb meeles pidada, et pirnide poolt kiiratav valgus ja soojus võivad meelitada ligi mitmeid putukaid, mistõttu võib olla vaja üsna sageli putukaid ja nende pesi eemaldada.

Kinnitage kindlalt

Kui te ei soovi, et teie valgusketid tuulest kahjustada saaksid või ootamatult maha kukuksid, on oluline need korralikult kinnitada. Selleks kasutatakse tavaliselt spetsiaalseid konksusid, mis on ideaalsed, kui soovite oma õue valguskette siksakilise mustri järgi ühest objektist teiseni viia. Valguskettide kinnitamiseks võib kasutada ka naelu, kuid tuleb olla ettevaatlik, sest need võivad kergesti kahjustada valgusketti ennast.

Kaitske äärmuslike ilmastikutingimuste eest

Kuigi välitingimustes kasutatavatel valguskettidel on tavaliselt kõrge vastupidavusklass - IP44 või isegi IP65 -, on siiski soovitatav kaitsta neid äärmuslike ilmastikutingimuste, näiteks äärmiselt madalate välistemperatuuride, tugeva vihma või isegi üleujutuste eest. Kui võimalik, riputage oma valgusketid varikatuse alla, näiteks terrassile. See vähendab vihma, lume või muude elementide otsest mõju valguskettidele ja pikendab nende kasutusiga. Muidugi kontrollige enne seda kõike kindlasti veel kord, et teie valgusketid oleksid tõesti vihma-, kuumus- ja UV-kindlad.

Hoiustage valguskette korralikult

Kui kavatsete oma õue valguskette kasutada ainult teatud aastaaegadel, on kasulik teada, kuidas neid õigesti hoiustada. Kõigepealt tuleks neid puhastada, et eemaldada kogunenud mustus, tolm ja ämblikuvõrgud. Seejärel veenduge, et valgusketid oleksid täiesti kuivad, et vältida hallituse tekkimist. Hoidke valguskette jahedas ja kuivas kohas, eelistatavalt kastis, kus need on tolmu eest kaitstud.

Järgige tootja soovitusi

Viimasena, kuid mitte vähem tähtsana, järgige tootja soovitusi, kuidas valguskette kasutada ja hooldada. Pange tähele, kui palju valguskette võib omavahel ühendada, näiteks kuni 800 meetrit;  lambitüüpi, selle vastupidavusklassi välistele teguritele ja muud. See annab teile parema ettekujutuse sellest, millal te saate või ei saa valguskette kasutada. Samuti, kui pistikupesani, kuhu hakkate valgusketti elektriga ühendama, on pikem vahemaa, ärge unustage hankida spetsiaalset pikendusjuhet, kuid arvestage, et see peaks olema sobilik välitingimustes kasutamiseks.

Niisiis, kui te teate ja järgite neid nõuandeid, võite olla kindel, et teie valgusketid toimivad suurepäraselt ja kestavad aastaid.

Seotud tooted