LED ribad

Loe rohkem

Värvilised LED ribad on suurepärane valgustuse lahendus sinu kodus, sest neid saab paigaldada praktiliselt kõikjale. Sõltumata sellest, kas paigutad LED ribad kööki või elutuppa ehk võtad LED ribad sisekujunduses kasutusele, või viid mõne LED riba hoopis õue, need pakuvad erinevaid meeleoluvalgustuse seadeid. Meie e-poes on saadaval hea hinnaga LED ribad, mida saad oma majapidamises kiiresti kasutusele võtta.

Sisetingimustes sobivad LED ribad alates külmast valgest valgusest tööajal kuni hubase sooja valge valguseni pärast tööd ja nutikat RGB LED riba saab isegi juhtida Bluetooth funktsiooni abil. Välistingimustes kasutatavad LED ribad on ilmastikukindlad ja neid võib mugavalt kasutusele võtta ka jõuluvalgustusena.

LED ribade kasutamise peamised eelised

Tänu integreeritud LED tehnoloogiale on LED ribad äärmiselt energiasäästlikud ja vastupidavad. Teine LED ribade kasutamise suur eelis on see, et need mahuvad ruumi kõige väiksematesse nurkadesse, valgustades piirkondi, mis muidu valgust ei saaks. Seda kaudset valgust kasutades saad esile tõsta mõne eriti kauni mööblieseme, mis tavavalgustuse puhul võib jääda ruumis tähelepanuta.

LED ribade omadused

LED ribadel on ühel küljel kleepriba, mis võimaldab kasutajal valgused hõlpsalt ja mugavalt igasse kohta kinnitada. Selle kleepribaga saab valgusti kinnitada isegi ebatasastele pindadele. Sul on vaja vaid lähedalasuvat pistikupesa, et ühendada LED riba toiteallikaga.

LED riba laius on tavaliselt 10 kuni 12 mm ja pikkus on üldiselt 5 meetrit või veidi rohkem. Neid ribasid saab lõigata piki lõikejooni ja nii kohandada ribade pikkust sobivaks sinu täpsemate vajadustega.

Nagu öeldud, siis LED riba tagaküljel on eelnevalt peale kantud kahepoolne liim. Eemalda lihtsalt kate ja paigalda LED riba peaaegu igale pinnale. Kuna riba on konstrueeritud paindlikult, saab LED ribasid paigaldada ka kõveratele ja ebatasastele pindadele. See on suurepärane valgustuse lahendus kohtadesse, kuhu tavalise valguse seadistamine on praktiliselt võimatu.

LED riba erinevad värvivalikud: fikseeritud ja muutuv värv

Mõnikord võid sa ruumis vajada teravat, küllastunud värviefekti. Nendes olukordades võivad värvilised LED ribad pakkuda suurepäraseid aktsente ja teatraalseid valgusefekte. Saadaval on värvid kogu nähtavas spektris – violetne, sinine, roheline, merevaigukollane, punane – ja isegi ultravioletne valgus või infrapuna. Valikud on praktiliselt piiramatud.

Värvilisi LED ribasid on kahte peamist tüüpi: fikseeritud ühevärviline ja värvimuutev. Fikseeritud värviga LED riba kiirgab ainult ühte värvi ja tööpõhimõte on täpselt nagu valgetel LED ribadel. Värvimuutev LED riba koosneb mitmest värvist ühel LED ribal. Kõige elementaarsem tüüp sisaldab punaseid, rohelisi ja siniseid värve, mis võimaldab sul käigu pealt erinevaid värvi komponente dünaamiliselt segada, et saavutada praktiliselt mis tahes värv.

LED ribade kasutamine

Iga LED riba segment peab olema ühendatud alalisvoolu toiteallikaga või mõne teise LED riba segmendiga, mis on ühendatud alalisvoolu toiteallikaga. Ühendusmeetod sõltub LED ribaga kaasas olevate juhtmete või pistikute tüübist ning sellest, kas alalisvoolu toiteallikas on pistikuga või mitte. 

Meie e-poes müüdavad LED ribad on soodsad ja võimaldavad sul oma majapidamises kasutusele võtta täiesti uued värvilahendused, mis muudavad sinu kodus valgustuse palju põnevamaks.

Võtke ühendust!